WP-RecentComments 1.7 - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Loading
de: Informationen laden noch

en: Anonymous
de: Anonym

en: Pingback:
de: Pingback

en: Trackback:
de: Trackback

en: on
de: zu

en: &laquo; Newest
de: &laquo; Neueste

en: &laquo; Newer
de: &laquo; Neuere

en: Older &raquo;
de: Ältere &raquo;

en: Y/m/d
de: d.m. Y

en: &laquo; Back
de: &laquo; zurück

en: Recent Comments
de: Aktuelle Kommentare

en: Title:
de: Titel:

en: Number of comments to show:
de: Anzahl der angezeigten Kommentare:

en: (at most 20)
de: (maximal 20)

en: Length of each comment:
de: Kommentarlänge:

en: Show post titles.
de: Titel des Beitrags anzeigen.

en: Show pingback comments.
de: Pingbacks anzeigen.

en: Show trackback comments.
de: Trackbacks anzeigen.

en: Show author avatars.
de: Avatare anzeigen.

en: The size of avatars:
de: Größe des Avatars:

en: The position of avatars:
de: Position des Avatars:

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: The default avatar:
de: Default Avatar:

en: (Filename from '/wp-recentcomments/avatars/' directory or Internet address)
de: (Dateiname für das Verzeichnis '/wp-recentcomments/avatars/' oder Internetadresse)

en: Show navigator buttons.
de: Navgiation anzeigen.

en: Show the comments from administrators.
de: Aktuelle Kommentare des Administrators anzeigen.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
de: Emoticons wie <code>:-)</code> und<code>:-P</code> in Grafiken umwandeln.

en: The most recent comments
de: Die aktuellsten Kommentare
